Chip Tuning

Kas tai?

Dalis gamintojų standartiniuose automobiliuose variklio galią riboja programiniu būdu. Automano dirbtuvės atstovauja Vokietijos gamintojo Race chip įrenginius kurie be įsikišimo į variklio programinę įrangą leidžia pakelti variklio galią, sumažinti kuro sąnaudos ir automobiliui tapti dinamišku. Chip tuning visame pasaulyje ir Lietuvoje populiarus būdas kelti automobilio galią. Ypač tai pasiteisina dyzeliniams automobiliams.

KAIP TAI VEIKIA?

Automano dirbtuvių atstovaujamas Race chip produktas yra įrenginys, kuris specialiais laidais jungiamas į grandinę tarp automobilio kompiuterio ir variklio. Jis keičia kompiuterio siunčiamą signalą varikliui, sodrinamas į variklio cilindrus pateikiamą degu mišinį deguonimi. Ko pasekoje degus mišinys tampa sprogesnis cilindro suspaudimo fazėje išgaudamas daugiau galios, tuo pačiu mažindamas kuro sąnaudas. Race chip gali padidinti virš 30 proc. variklio galią, tuo pačiu kuro sąnaudas sumažindamas iki 1 litro šimtui kilometrų.

Race chip yra Vokietijoje įsikūrusi kompanija, todėl jos produkcija yra sertifikuota ir leidžiama naudoti visoje Europos sąjungoje. Taip pat įdiegus šį produktą, į naują automobilį nenutrūksta garantiniai įsipareigojimai. Nes galios didinimui neperprogramuojamas standartinis automobilio kompiuteris ir nekeičiama išmetimo sistema. Norint išmontuoti Race chip iš automobilio tereikia atjungti įrenginio laidus ir sujungti standartinius (jų nepjaustant). Šio įrenginio diegimas yra paprastas ir užtrunka tik 15 min., o galios priteklius akivaizdžiai jaučiamas. Tai demonstruoja šis video.

GALITE RINKTIS IŠ 2 PRODUKTŲ

Kiekvienas produktas turi skirtingą signalo keitimo dažnį ir prideda skirtingą galios kiekį.

RaceChip Pro2

iki 30 % daugiau galios
iki 20 % didesnis sukimo momentas
iki 1 litrą/100km sutaupo kuro
STM8 (24Mhz) procesorius
24 milijonai per sekundę veikimo dažnis
FCI Automotive jungtis
Armuotos plastmasės, atsparus karščiui ir neperšlampamas korpusas
9,2cm x 10,4cm x 3,6cm dydis

RaceChip Ultimate

iki 31 % daugiau galios
iki 26 % didesnis sukimo momentas
iki 1 litrą/100km sutaupo kuro
ARM Cortex III (48Mhz) procesorius
48 milijonai per sekundę veikimo dažnis
FCI Automotive jungtis
Armuotos plastmasės, atsparus karščiui ir neperšlampamas korpusas
11,5cm x 10,0cm x 4,0cm dydis

RaceChipUltimate jungtis su telefonu
VALDYMAS PER TELEFONĄ

Race Chip koja kojon eina su inovacijomis, todėl savo galingiausiam Race Chip Ultimate produktui valdyti siūlo mobiliojo telefono aplikaciją. Jos pagalba automobilio savininkas galės keisti įrenginio nustatymus. Tai yra bus galima įjungti lenktynių ar ekologinio, taupaus važiavimo rėžimus. Įrenginys keis iš automobilio kompiuterio į variklį siunčiamus signalus priklausomai nuo vairuotojo poreikių. Šis sprendimas automobilį lengvai pritaikys prie kiekvieno vairuotojo individualių poreikių.

AKCELERATORIAUS VALDYMAS

Ilgus metus dirbdami su lenktynininkais Race chip kompanija suprato, kad kiekvienas žmogus turi individualų vairavimo stilių. Todėl sukūrė produktą, kuris automobilį lengvai realiu laiku leis pritaikyti prie kiekvieno vairuotojo įpročių. RaceChip ResponseControl įrenginys, kuris kaip ir čipai, keičia signalą, tačiau jis jungiasi prie automobilio akceleratoriaus pedalo (būtinas elektrinis akceleratorius). Stilingas pultelis gali būti įtaisytas Jums patogioje priekinės automobilio panelės vietoje ir Jūs akimirksniu galėsite keisti savo automobilio akceleratoriaus jautrumą.

RaceChip ResponseControl turi net šešias nustatymo padėtis. Dvi skirtos ekonominiams vairavimui ir neleis jums greitai kelti variklio apsukų. Dvi vidutinės skirtos kasdieniniams vairavimui. Likusios akceleratorių padaro itin jautrų ir skirtos lenktynėms. Tad atvažiavę į lenktynių trasą Jūs galėsite keliais paspaudimais savo automobilį paversti greitai akcentuojantį, o baigus važiavimus vėl „nuraminti žvėrį“, ar net taupyti degalus naudodami eko rėžimus. Kaip šiame video.